• Duyurular
  • Bilgilendirme - Koronavirus (covid-19)
geri dön
2020-03-16 22:18:38

Değerli İş Ortaklarımız,

Ülkemizin ve Dünya’nın içinde bulunduğu Koronavirus (covid-19) salgını sebebiyle alınancak önlemler kapsamında,
Comnet Istanbul Veri Merkezimizde uygulanmak üzere aşagıdaki kararlar alınmıştır.

Buna göre,
17 Mart 2020 saat 22:00 den başlamak üzere veri merkezi ve merkez ofislerimizin dezenfekte detay temizliğinin yapılması sağlanacaktır.
Bu tarihten itibaren ikinci bir karara kadar Istanbul Veri Merkezimize hiç bir şart ve koşulda iş ortaklarımız ve/veya çalışanları kabul edilmeyecektir.
Veri merkezi ziyateçileri güvenlikten içeri alınmayacak müşteri odalarımız servis vermeyecektir.
Bu süre zarfında veri merkezi personeli her zamanki iş güvenliği kural ve uygulamalarına ek kendilerine iletilen/iletilecek tüm sağlık prosedürlerini tamamen yerine getirecektir.
Veri merkezine giriş/çıkış yapılması gereken envanter/sunucu ve ekipmanları sadece -1 otopark kabul kapısından bina içerisine girilmeyecek şekilde sadece personelimiz tarafından uygun temizlik şartları yerine getirilerek yapılacaktır.
Getirilen ekipman uygun temizlik malzemeleri ile dezenfekte edilecektir ve uygun bulunmayan ekimanlar veri merkezi kabul edilmeyecektir.
İlgili envanter kurulumu rack üzerine yerleştirilmesi sadece Comnet personeli tarafından yapılacaktır.
Gerekli durumlarda KVM/Remote hand hizmetleri yine Comnet personeli tarafından ücretsiz olarak imkanlar dahilinde gerçekleştirilecektir.
Herhangi bir problem yaşanmaması amacı ile kullanıcılarımızın port hızlarında varsa kota/hız limitleri tamamen kaldırılacaktır.
7/24 kesintisiz hizmet verilebilmesi için gerekli tüm önlemler alınacaktır.
Veri Merkezi Ofislerimizde toplantı/görüşme yapılmayacaktır.
İş ortaklarımız ve/veya müşterileri ile yapılacak olan bütün görüşmeler internet/telefon üzerinden konferans yolu ile gerçekleştirilecektir.
Yine bu süre zarfında https://panel.comnet.net.tr üzerinden kayıtlı/yetkili olmayan hiçbir ticket veya talep yerine getirilmeyecektir. Siz değerli müşterilerimizden olası envater/sunucu giriş çıkışlarını doğru envater kodu ile en az 2 saat önceden panel üzerindeki yetkili kullanıcılarınızdan talep etmenizi ve mutlaka onay aldıktan sonra gerçekleştirmenizi önemle rica ederiz. Panel üzerinden ticket onayı alınmayan hiç bir envanter giriş/çıkışı gerçekleştirilmeyecektir. Zor durumda kalmamak ve Comnet personellerini güç duruma sokmamak için lütfen prosedür ve uyarıları dikkate alınız.
Ülkemizin bu zor dönemlerinde siz değerli iş ortaklarımızı ve değerli çalışanlarımızı korumak amacı ile alınan bu kararları tarafınıza bildirir, sağlıklı günler dileriz.

COMNET A.Ş Türkiye
A Network and Carrier Netural Data Center