Comnet

Uygulamada Aç

Bilgi Bankası

Comnet hizmetiniz ile ilgili daha fazla bilgi edinin

Modem Kurulumunu Nasıl Yapabilirim?

Kategori: Ev/İş İnternet

Modeminizi veya Router cihazınızı çalıştırıp bilgisayarınızı bağlayın.  Web Tarayıcınızı açın ve adres çubuğuna "192.168.1.1" veya "192.168.0.1" gibi genellikle modemin yönetim arayüzüne erişmek için kullanılan Web Arayüz IP adresi yazın. Ardından, kullanıcı adı ve şifreyi girerek modem arayüzüne giriş yapın. Bu bilgileri modeminizin kullanıma kılavuzundan veya modeminizin arkasında ya da altında yazmaktadır.

Modeminizin yönetim arayüzünde genellikle bir kurulum sihirbazı bulunur. Bu sihirbaz size adım adım kurulum sürecini gösterecektir.

Eğer kurulum sihirbazı yoksa modeminizde genellikle "WAN", "Internet", "Bağlantı Ayarları" veya benzeri bir menüyü bulun. Bu menüde PPPOE bağlantı türünü seçin.

PPPOE bağlantı ayarları bölümünde, SMS olarak sizlere ilettiğimiz kullanıcı adı ve şifreyi gireceğiniz bir alan bulunacaktır.

PPPOE bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra internet bağlantınızı kontrol edin ve internete erişiminizin olduğundan emin olun. Eğer fiber internet kullanıyorsanız ve bağlantı sağlanamıyorsa router cihazınızın ayarlarında VLAN ID seçeneğini göreceksiniz. İnternet için VLAN ID alanına 35 yazıp ayarları kaydedin. Bağlantı sağlanmış olacaktır.

Modem kurulumunu tamamlamak için, internet üzerinden modem üretici firmanızın videolarını izleyebilirsiniz. Bu videolar, adım adım kurulum sürecini size gösterecek ve işinizi kolaylaştıracaktır.

Kurulum Videosu için Tıklayın