Comnet

Uygulamada Aç

Bilgi Bankası

Comnet hizmetiniz ile ilgili daha fazla bilgi edinin

Ev/İş İnternet

İnternet Bağlantım Yok

İnternet bağlantınızda sorun yaşıyorsanız, sorunun kaynağını bulmak için aşağıdaki adımları kontrol etmeniz ve sorunu belirlemeniz gerekmektedir.


Öncelikle ev içindeki kabloların ve bağlantı noktalarının sağlam olduğundan emin olun. Kopuk, ek yapılmış veya bozuk kablolar bağlantı sorunlarına büyük ölçüde neden olabilir. Eğer mümkünse farklı bir kablo kullanmayı deneyin. Evinizde veya iş yerinizde sizinle birlikte yaşayan minik dostlarınız sizden habersiz meraklı gözleri ile kablolara zarar vermiş olabilir :)


1. Cihazınıza enerji gelip gelmediğini kontrol edin. Eğer cihazınızın ışıkları yanmıyorsa güç düğmesi ve adaptörünü kontrol edin. Adaptörünüzün bağlı bulunduğu prizde elektrik olup olmadığını kontrol edin. Enerji sorununuz devam ediyorsa adaptörünüzün üzerinde yazan “Output” değerlerinin tutacağı farklı bir adaptör temin ederek test edin. Eğer farklı bir adaptörde çalışıyorsa sorununuz giderilmiş olacaktır.

2. Modem veya yönlendiricinize enerji geliyor ama internet bağlantınız yoksa modeminizi veya yönlendiricinizi kapatın, birkaç dakika bekleyin ve tekrar açın. Bu, bazı durumlarda bağlantı sorunlarınızı çözebilir.


3. Modem ve router'daki tüm kabloların doğru şekilde takılı olduğundan emin olun.


4. Modem ve router'ın ısınıp ısınmadığını kontrol edin. Isınmışlarsa bir süre soğumaya bırakın.


5. Farklı modem ya da router ile test ederek bağlantı sorunlarınızı çözebilirsiniz.


6. DSL ışığım sabit ama internet ışığınız yanmıyor veya kırmızı renk yanıyorsa cihazınız kimlik doğrulama ve IP adresi alma sorunu yaşıyor demektir. Cihazınızı kapatip birkaç dakika bekleyip tekrar açarsanız sorununuz çözülecektir. Sorununuz çözülmezse eğer cihazınızı fabrika ayarlarına döndürerek yeniden kurum yapmanız gerekmektedir.

Ev/İş İnternet kategorisindeki makaleleri görüntüle