Kamu Kurumlarına Özel Servisler

Üklemizde yerleşik Comnet Global IP Backbone BTK tarafından belirlenmiş tüm mevzutlarla tam uyumludur. Ayrıca Türk Elektronik Harberleşme Kanunu 5809 regulasyonlarına tabidir.

Comnet Veri Merkezi Istanbul lokasyonunda Türkiye'nin Metro erişilebilirlik merkezinin kalbinde yer almaktadır. Ülkemizin KVKK (Kişisel Verileri Koruma Kanunu) mevzuatları gereğince verilerini ülkemizde tutma zorunluluğu olan tüm kurumlar için özel çözümler üretmekteyiz.

Türkiye ülke sınırlarında bir çok verimerkezinde yedekleme ve felaket kurtarma senaryolarını geliştirmekte, tüm verilerin korunması sürekliliğinin sağlanması için projeler sunulmaktadır.

"Türkiye'nin verisi Türkiye'de Kalsın" projesi kapsamında üklemiz sınırları dışına çıkmadan tam yedekli omurgası sayesinde ihtiyaç duyular bütün aplikasyonlarda servis verilmektedir. Web, E-posta, Blok Veritabanı, Büyük Data, Mobil Veri vb servisler dünya standartlarında koruma altına alınmaktadır.

Veri Merkezi Standartlarını Yeniden Belirliyoruz!

Türkiye'nin En Büyük Kapasiteli Operator Bağımsız Veri Merkezi.

99.9% BackboneUptime Garantisi
2.4+ TbpsÇoklu Tier-1 Bağlantı
100 Gbps Uplink10Gbps & 40Gbps & 100Gbps

Tier-1 / Tier-2 Servis Sağlayıcılar

Network ve Operatör Bağımsız Veri Merkezimizde Hizmet Veren Dünyanın ve Türkiye'nin Önde Gelen Servis Sağlayıcıları ve Exchange Platformlarına En Direkt Bağlantı İmkanı