• Duyurular
  • Kullanıcılarımıza Bilgilendirme
geri dön
2019-12-21 18:11:46

Comnet A.Ş veri merkezi, son zamanlarda hakkımızda yapılan asılsız yorum ve iddialar sebebi ile bu fırmamız bu açıklamayı yapmayı zaruri görmüştür.

Son zamanlarda yaşandığı iddia edilen paket kayıpları/müsteri memnuniyetsizliği/Hat kopmaları gibi Veri Merkezimizin iç ağ yapısı ile doğrudan alakalı olmayan yorum ve iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Bazı müşterilerimizin/kullanıcılarımızın kendi networklerinden kaynaklanan sorunlar olduğu tespit edilmiştir. Bunlara gerekli müdahale ve oneriler yapılmıştır. Comnet A.Ş. olarak müşteri ve kullanıcılarımızın kendilerine ait ağ yapısına müdahale edilmemektedir. Dolayısı ile bu ağlarda oluşabilecek olası soru ve sorunlardan kullanıcılarımız kendileri sorumludur. Aynı şekilde tarafımıza ulaşan direkt müşterimiz olmayan kişi ve firmaların taleplerini dikkate almadığımızı belirtmek isteriz.

Comnet A.Ş veri merkezi hali hazırda Türkiye’de en yüksek kapasitede servis veren Tier3 standartlarında veri merkezidir. Veri merkezimiz hizmete başladığı ilk 3 ay gibi kısa sürede Türkiye’nin en köklü veri merkezlerinden bile daha fazla trafik üretmeyi başarmıştır. Kısa gelecekte Türkiye’nin en büyük data servis sağlayıcı olma hedefimizi koruyarak yolumuza devam etmekteyiz. Bu bağlamda Comnet Veri Merkezi yine Türkiye’de ilk defa 10G port kapasitesinde INLINE DDOS koruma servisi vermeye başlamıştır.

Yine aynı şekilde veri merkezimizin portlarını kullanarak dışarı doğru saldırı/atak yapmaya çalışan kişi/firma/ağ lar içinde gerekli önlemler alınmıştır. Comnet A.Ş. olarak bu gibi davranışlarda bulunan kişi ve kurumlara asla müsade etmeyeceğiz, elbette bu durum tarafımıza yapılan saldırılarıda beraberinde getirmiştir. Veri Merkezimiz hemen hergün 200’ün üzerinde saldırı/atak/hack girişimi ile karşı karşıya kalmaktadır ve bu sayı gün geçtikçe artmaktadır. Bilinmesini istiyoruz ki şirketimize, müşterilerimize/kullanıcılarımıza yapılan bu saldırılar asla önlemsiz bırakılmayacaktır. Comnet A.Ş. elindeki tüm imkanları ile bilinen en üst düzey güvenlik önlemlerini kısa zamanda devreye almış ve kullanıcı güvenliğini olabilecek maksimum düzeyde tutmaktadır. Comnet A.Ş sahip olduğu alt yapı sayesinde bunu Türkiye’de yurt dışı bir kaynağa ihtiyaç duymadan gerçekleştirebilen ender firmalardandır.

Bilinmesini isteriz ki Comnet A.Ş Veri Merkezi dünya standartlarında port kapasite ve servisleri Türkiye’de sunmak için kurulmuş bir veri merkezidir. Comnet A.Ş. hiçbir mevcut veri merkezi ile rakip durumda değildir. Kullanıcılarının dilediği veri merkezinden dilediği servisi özgürce kullanmasına olanak sağlayan İLK ve TEK gerçek “a network and carrier netural” veri merkezidir. Türkiye’nin önde gelen operatörlerinin fiber optik sonlanma noktası haline gelmektedir. Tüm ağlar ayrım yapılmaksızın tüm kullanıcılarımızın özgür kullanımına sunulmuştur. Tüm kullanıcılarımız dilediği yurt için veya yurt dışı operatörden devre alarak veri merkezimizde kullanabilmektedir. Umuyoruz ki tıpkı bizim gibi, önümüzdeki yıllarda bizi örnek alarak birçok veri merkezi açılacak ve Türk kullanıcısının hakettiği hizmet ve servisleri daha uygun fiyata vermeye başlayacatır.

Comnet A.Ş olarak sunduğumuz henüz Türkiye’de ilk ve Tek olan dünya fiyat ve standartlarında hizmetlerimizden ve ülkemizin veri merkezi sektörüne yaptığımız katkıdan dolayı gurur duyduğumuzu belirtirken, tarafımızdan açıklanmayan hiç bir yoruma itibar gösterilmemesini siz değerli kullanıcılarımızdan rica ederiz.

COMNET A.Ş Türkiye

A Network and Carrier Netural Data Center